“Aga mida sa siis sööd?”

Küsimus, mida süüa, puudutab meid kõiki igapäevaselt, lausa mitu korda päevas. Veganina on asi aga aktuaalsem, kuna poed on täis riiuleid, mis on täis kas puhtalt loomseid kaupu või mõne täiesti tarbetu loomse lisandiga (WHY???). Alguses, ütleme ausalt, oli asi lausa frustreeriv, kuna seda, mida süüa, mis oleks samaaegselt maitsev, tasakaalus ja kõhtu täis tegev, oli väga raske leida. Aja jooksul olen asjas aga osavamaks saanud, õppinud ja läbi ise kokkamise leidnud need toiduained, maitsed ja söögid, mis neile kriteeriumitele vastaks.

tekstiga
Ostukorvi näide – mitmed asjad pika varuga ette ostetud.

Seepärast lisan inspiratsiooniks või mõtlemisekohaks mõned näited sellest, mida igapäevaselt söön. Eelkõige sellepärast, et on küsitud “Mida sa siis sööd?” ja “Sa loobud ju nii paljust?” Olgu. Liha- ja piimatooted ei kuulu minu toidulauale – sellest tulenevalt võib ju arvata, et toiduvalik on piiratud (eeldusel, et peame loomi söögiks). Kuid de facto on minu toidulaud muutunud kindlasti mitmekesisemaks ja on rohkem läbimõeldud. Ma ei tee enam eeldust, et kõik see, mida poes pakutakse, on mu kehale hea ja vajalik üksnes sellepärast, et neid kaupu seal müüakse.

Mõned näited roogadest, mida viimase pooleteise aasta jooksul valmistanud olen – päris muru see nüüd ju ei ole…

Kuigi toidupildistajaid peetakse teinekord natuke imelikuks või siis vähemalt naljakaks, siis tegelikult annab see hea ülevaate sellest, mida igapäevaselt sisse süüakse. Ise õppisin sellest postitusest kõige rohkem seda, et veel rohkem võiks olla erinevaid rohelisi, marju ning ubasid. Ja serveerimiseks võiks mõne uue põneva taldriku ka muretseda 🙂

… ja ole terve!

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s