“Aga mida sa siis sööd?”

Küsimus, mida süüa, puudutab meid kõiki igapäevaselt, lausa mitu korda päevas. Veganina on asi aga aktuaalsem, kuna poed on täis riiuleid, mis on täis kas puhtalt loomseid kaupu või mõne täiesti tarbetu loomse lisandiga (WHY???). Alguses, ütleme ausalt, oli asi lausa frustreeriv, kuna seda, mida süüa, mis oleks samaaegselt maitsev, tasakaalus ja kõhtu täis tegev, oli väga raske leida. Aja jooksul olen asjas aga osavamaks saanud, õppinud ja läbi ise kokkamise leidnud need toiduained, maitsed ja söögid, mis neile kriteeriumitele vastaks.

tekstiga
Ostukorvi näide – mitmed asjad pika varuga ette ostetud.

Seepärast lisan inspiratsiooniks või mõtlemisekohaks mõned näited sellest, mida igapäevaselt söön. Eelkõige sellepärast, et on küsitud “Mida sa siis sööd?” ja “Sa loobud ju nii paljust?” Olgu. Liha- ja piimatooted ei kuulu minu toidulauale – sellest tulenevalt võib ju arvata, et toiduvalik on piiratud (eeldusel, et peame loomi söögiks). Kuid de facto on minu toidulaud muutunud kindlasti mitmekesisemaks ja on rohkem läbimõeldud. Ma ei tee enam eeldust, et kõik see, mida poes pakutakse, on mu kehale hea ja vajalik üksnes sellepärast, et neid kaupu seal müüakse.

Mõned näited roogadest, mida viimase pooleteise aasta jooksul valmistanud olen – päris muru see nüüd ju ei ole…

Kuigi toidupildistajaid peetakse teinekord natuke imelikuks või siis vähemalt naljakaks, siis tegelikult annab see hea ülevaate sellest, mida igapäevaselt sisse süüakse. Ise õppisin sellest postitusest kõige rohkem seda, et veel rohkem võiks olla erinevaid rohelisi, marju ning ubasid. Ja serveerimiseks võiks mõne uue põneva taldriku ka muretseda 🙂

… ja ole terve!

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s