Veganvõtted

Häid kevadpühi! Mulle on need täiesti ebaolulised pühad, sest kirkus ei käi ja mune ei koksi. Natuke teistmoodi aeg on ta siiski, sest reede on vaba päev ja siin on esmaspäev ka vaba päev, nii et lõbu laialt. Oleks rohkemgi muidugi, kui rahet ei sajaks – säh sulle kevadet! Päris munade värvimine ja söömine ei ole Inglismaal mingi teema. Munad siiski on, aga šokolaadimunad ja just nende veganversioone ajavad paljud kohalikud mittelihavõtjad taga. Kanad pole ka eriline teema. Suurel reedel süüakse kala ja täna olla lambasöömispäev. Mida iganes, eksole? Kollaste tibude invasiooni nagu Eestis siin ka ei ole, pigem on jänised teemaks.

Aga kuna Eestis on munapühad, siis tegin täna sellel puhul esimest korda Follow Your Heart VeganEggs munaputru. Sõna “munapuder” ei meeldi mulle üldse, aga “skrambleeritud munad” kõlab ka kuidagi eriti “ai spiik inglish, õukei?”. VeganEggs on põhimõtteliselt tehtud vetikajahust ja -valgust, mis sisaldavad rohkelt tervislikke lipiide, süsivesikuid ja mikrotoitained. See jätkusuutlik mikrovetikas on algselt pärit Hollandist ja rõhk on sõnal “mikro” – mingist tavalisest vetikamaitsest siin juttu ei ole. Mitte kübetki pole siin ka juttu halvast kolesteroolist või kanadele söödetavate ravimite jääkidest, selle asemel on hoopis vajalikud aminohapped ja kiudained. Ja kes gluteeni ei talu, siis seda ka pole.

Oma senistest erinevatest peamiselt kikerhernejahupõhistest ebaõnnestunud omletikatsetustest praegu pikemalt kirjutama ei hakka, sest see nõuab eraldi teemat. Tofut olen pudrustanud/skrambleerinud (😐) aga küll. VeganEggsist saab  veelgi paremini täiesti korralikku ja head munaputru teha, maitsestamisega ei tohi ainult tagasi hoida. Kahetsen, et kodus polnud värsket murulauku või peterselli. Lisaks saab seda kasutada kookide, vahvlite, muhvinite, pannkookide, omlettide, sibularõngaste ja nii edasi tegemisel.

Mis ehk õige olulisem: 100 VeganEggsi tegemiseks kulub sama palju vett kui ühe kanamuna tootmiseks. Ühes aastas kulutatakse näiteks USAs munatööstuses üle 19 triljoni liitri vett. See on sama palju vett kui kulub kõigi USA elanike joogiveeks 77 aasta jooksul.  Yes, I am eggcited!

h_munapuder

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s